Ana Sayfa Kitap Dünyası Okuma keyfinizi arttıracak 5 havalı kitap ayracı modeli

Okuma keyfinizi arttıracak 5 havalı kitap ayracı modeli

Ekleyen okumakiyigelir

Kitap ayraçları kitap aşıklarının vazgeçilmez aksesuarlarıdır. Çünkü bir kitabın kenarını kıvırmak ya da kitabı deforme edecek şekilde arasına bir şeyler sıkıştırmak, gerçek bir kitap tutkununun kabusudur. Peki en ideal kitap ayracı nasıl seçilir? Herkesin kendine has bir ayraç seçimi vardır ama biz sizler için en havalı 5 kitap ayracı modelini listeledik. Bakalım aralarından sevdiğiniz bir tane çıkacak mı?

  1. Tarzım farkım diyenlere özel:

Küçük bir okuma lambası şeklinde tasarlanmış bu ayraç, kitabı kapattığınızda kitabın üstünde bir okuma lambasının kitabı aydınlattığı hissiyatını yaratıyor. Çevrenizdekilerin dikkatini mutlaka çekecektir.

  • Hangi satırda kaldığını önemseyenlere özel:

Ayraç dediğin, hangi sayfada değil, hangi satırda kaldığımı da göstermeli diyorsanız işte bu ayraç tam size göre. Kitabınızı boydan boya bir lastikle saran bu ayracı istediğiniz gibi ayarlayarak, kaldığınız satırı kendinize hatırlatabilirsiniz.

  • Kitabım kapalıyken daha havalı gözüksün diyenlere özel:

Fermuar şeklinde tasarlanmış bu ayraç modeli, kitabınız kapalı konumdayken göze goş gelen bir görüntü ortaya çıkartıyor. İnsanın okudukça okuyasını getiren bu kitap ayracı sayesinde gözler hep sizin okuduğunuz kitapta olacaktır.

  • Sayfanın köşesinin kıymetini bilenlere özel:

Yıllarca sayfa köşesini kıvırarak kitap okumuş ve bunun vicdan azabını çekmişseniz artık merak etmeyin o köşelere kimse elini bile süremeyecek. Bu kitap ayracı kaldığınız sayfanın köşesine tutturuluyor ve siz kıvırmak isteseniz bile kıvırmanıza izin vermiyor.

  • Okurken sadece yemek molası verenlere özel:

Plastikten yapılan bu biftek dilimi de pekala kitap ayracını olabilir. Tutkulu bir okursanız arada bir yemek molası vermeniz gerektiğini de size hatırlatacaktır. Gerçi kitap ayracı olarak kullanıldığında her kaldığınız sayfayı açtığınızda “Dur önce bir yemek yiyeyim” hissiyatı da yaratabilir aman dikkat…

Benzer İçerikler

Yorum Yaz