Ana Sayfa Kitap Dünyası Evinizi kitap cennetine çevirecek 5 kitaplık tasarımı

Evinizi kitap cennetine çevirecek 5 kitaplık tasarımı

Ekleyen okumakiyigelir

Kitaplar hayatımızın değişmez bir parçası. Evlerde kimi zaman tepeleme şekilde istiflenen, kimi zaman kolilere kapatılan kitaplar zaman içerisinde can sıkıcı bir görüntüye sebep olabiliyor. Kitaplıklar işte tam olarak da bunun için var. Çağlar boyunca çeşitli tasarımlarla evlerde, saraylarda, kütüphanelerde kendisine yer bulan kitaplıklar, kitap konseptinin ayrılmaz parçaları oldular.

Peki sizin evinizde nasıl bir kitaplığınız var? Henüz evinize, odanıza kitaplık düzeninizi kurmadıysanız ufkunuzu açacak ve evinizin havasını değiştirecek kitaplık tasarımlarını sizler için derledik.

  1. Kitap Ağacı

Instagram’da çok kullanılan bir hashtag olmasının yanı sıra kitap ağacı gerçekten evlerin dekorasyonuna estetik bir hava katıyor. Siz de kitap dalları arasına kitaplarınızı “asarak” hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • Kitap Koltuğu

Herkesin evde bir okuma koltuğu vardır. Ancak o koltuğu bütün halde bir kitaplık olarak kullanmaya ne dersiniz? Sofistike bir görünüme sahip bu koltuklar son zamanlarda bir hayli ilgi gördü ve ev dekorasyonlarında yerini almaya başladı.

  • Tablo Kitaplık

Evinize ne tarz bir tablo asacağınıza henüz karar veremediyseniz tablo görünümünde bir kitaplık size bir taşla iki kuş vurdurabilir. Hem duvarınızı daha yaratıcı kullanabilirsiniz hem de kitaplarınız için ekstra yer aramak zorunda kalmazsınız.

  • Mesaj Kitaplık

Kendinize bir bilinçaltı mesaj vermek istiyorsanız harflerden oluşan bir kitaplıkla duvarınızı renklendirebilirsiniz. Son zamanlarda sıkça tercih edilen bir mobilya türü olan duvara monte bu kitaplıklara mobilyacılarda ulaşmak oldukça kolay.

  • Süs Kitaplık

Hem evinizi dekoratif olarak süslemek hem de kitaplarınıza yer açmak istiyorsanız klasik ev süslerini bir kenara bırakın. İçine kitaplarınızı dizebileceğiniz türde modern tasarımlara sahip bu mobilyalar sayesinde hem evinizi süsleyebilir hem de sıradışı bir kitaplık zevkiniz olduğunu ortaya koyabilirsiniz.

Peki sizin evinizde ya da odanızdaki kitaplığınız nasıl? Belki de kitaplarınızı hak ettikleri şekilde sergilemenin zamanı gelmiştir ne dersiniz?

Benzer İçerikler

Yorum Yaz