Ana Sayfa Haberler Suç ve polisiyenin starı Jo Nesbo, tüm dünyada 50 milyon satış rakamına ulaştı

Suç ve polisiyenin starı Jo Nesbo, tüm dünyada 50 milyon satış rakamına ulaştı

Ekleyen okumakiyigelir

Polisiyeseverlerin yakından tanıdığı, bestseller listelerini altüst eden Jo Nesbo tüm dünyada 50 milyon satış rakamına ulaştı.

Kitapları bugüne dek 52 dile çevrilen Nesbo, polisiyesinin dünyadaki en önemli isimlerinden biri. Nesbo, İngiltere’nin en köklü gazetesi Guardian tarafından da Avrupa’nın en büyük polisiye yazarı olarak anılıyor.

Kitapları Avrupa’nın birçok ülkesinde 1 numaraya yükselen Nesbo’nun sinemaya uyarlanan Kardan Adam romanı büyük gişe başarılarına ulaşmıştı. Ülkemizde son olarak Oğul isimli kitabı okurlarla buluşan İskandinav yazarın, Doğan Kitap tarafından yayımlanan 14 romanı bulunuyor.

Ülkemizde de on binlerce okura ulaşan Norveçli yazar, geçtiğimiz yıl Doğan Kitap’ın 20. Yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye’ye gelerek okurlarıyla buluştu.

“Kuzey Polisiyesi” dendiğinde akla ilk gelen isimlerden polisiye gerilim yazarı Jo Nesbo, 2019 yılında Türkiye’deki okurlarıyla buluştu. Doğan Kitap okurlarının gelen soruları Jo Nesbo’ya yönelterek birbirinden ilginç cevaplar aldı.

Yazar Hakkında:

Jo Nesbo 1960’da Oslo’da doğdu. Norveç Ekonomi Üniversitesi’nde ekonomi ve işletme okudu. Dedektif Harry Hole polisiyeleriyle dünya çapında ün kazanan ve kitapları 50’den fazla dile çevrilen Nesbo, çocuk kitapları da yazdı. Aynı zamanda Di Derre rock grubunun solisti ve şarkı yazarıdır. Yarasa, Hamamböcekleri, Kızılgerdan, Nemesis, Şeytan Yıldızı, Kurtarıcı, Kardan Adam, Leopar, Hayalet, Polis, Susuzluk, Bıçak, Oğul ve Macbeth adlı romanları Doğan Kitap’tan yayımlanmıştır.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz