Ana Sayfa Kitap Yorumları Ölü Ruhlar Ormanı / Jean-Christophe Grange

Ölü Ruhlar Ormanı / Jean-Christophe Grange

Ekleyen okumakiyigelir

Gerilimin efendisi olarak tanınan Grange, Fransız edebiyatının polisiye ve gerilim türünde en güçlü kalemlerinden. Ölü Ruhlar Ormanı kitabını sizler için Instagram’ın sevilen bookstagram hesabı @kitap_muptelasi_ okudu ve inceledi…

Yorum yapabilmem için bir kaç gün kitabı sindirmem gerekti. #korkuyoruzamaokuyoruz grubu ile birlikte Ekim ayında #kanibalizm konulu kitaplar okuduk ve ben, Dilek ve Zeynep’in seçimi Ölü Ruhlar Ormanı oldu.
Jean Korowa, yalnız yaşayan bir sorgu yargıcıdır. Fransa da işlenen venüs cinayetlerini araştırırken, bir çok kişiyi dinlemeye aldırmıştır. Bu dinlemelerin birinde bir psikiyatri seansında katil ve babasının itiraflarına şahit olmuştur. Ancak elinde delil olmadığı için bir şey ispat edecek durumda değildir. Davayla ilgilenen diğer yargıcın ölümüne şahit olunca görevden alınır. Artık katilin peşine tek başına düşmek zorundadır. Fransa’dan Guatemala’ya, Nikaragua’dan Arjantin’e soluk soluğa ve insan eti yiyip kanla beslenen bir katilin peşinde sıkı bir takip başlar. Kitabı okurken her an arkamda biri mi var hissine kapıldım. Grange yine muhteşem bir kurgu çıkarmış ve sonunda yine koptum. Sizce Yargıç Korowa katili yakalayabilecek midir? Katilin bu vahşi cinayetleri işlemek için nasıl bir ruh haline sahiptir? Tüm bunları merak ediyorsanız sıkı bir yolculuğa hazır olun ve kitabı alın okuyun.

kitap_muptelasi_ ‘nın Ölü Ruhlar Ormanı paylaşımı


📑”Ölüm bize bütün hakları verir. Ölüm yaklaştıkça insanın pişmanlık duyduğu, arınmak istediği sanılır. Oysa tam tersidir. İnsan yaşlandıkça bütün inançlarını, sorunlarını askıya aldığını farkeder. Tek bir gerçek vardır: ölecektir. Ve ikinci bir şansı olmayacaktır.”
📑” Üzüntü, gözyaşları olmadan da ifade edilebilir.”
📑” Diktatörlük her gün yüzlerce çocuğun öksüz veya yetim kalmasına sebep oluyor.”
📑”Profesyonel katillerin ülkesinde amatör bir katil arıyorlardı.”
📑” Şu anda da hissettiği duygu buydu. Burası bir şehir değildi. Bir ülke değildi. Gerçek bir cehennemdi.”

Ölü Ruhlar Ormanı Hakkında

Jeanne Korowa tek bir hata yaptı. Katili ormanda arıyordu. Oysa orman katilin içindeydi. İnsanın içindeki vahşi çocuk gibi. Genç ve yalnız bir kadın olan Yargıç Jeanne Korowa, tesadüfen şahit olduğu bir psikiyatri seansı sayesinde Paris’te işlenen tüyler ürpertici seri cinayetlerin failini keşfetmiştir. Ama elinde hiçbir kanıt yoktur ve katilin peşine tek başına düşmek zorundadır. Böylece Guatemala, Nikaragua ve Arjantin’de soluk soluğa ve kanlı bir takip başlar.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz