Ana Sayfa Haberler Elif Şafak Indie Kitap Ödülleri kısa listesinde!

Elif Şafak Indie Kitap Ödülleri kısa listesinde!

Ekleyen okumakiyigelir

Her sene yılın en iyi bağımsız kitaplarının seçildiği Indie Kitap Ödülleri’nin bu seneki kısa listesi açıklandı. Listede yer alan isimler arasında 10 Dakika 38 Saniye kitabıyla Elif Şafak da var.

Bağımsız kitapçılar tarafından belirlenen liste, kurgu, çocuk kitabı, resimli kitap, kurgu dışı olmak üzere dört kategoride sınıflara ayrılıyor. 2020 senesinin kazananları 26 Haziran tarihinde Bağımsız Kitap Satışı Haftası kapsamında kitap satışçılarının, yazarların ve sektör girişimcilerinin katıldığı bir panelle açıklanacak.

Kurgu kategorisinde Girl, Woman, Other kitabıyla Bernardino Evaristo, Where the Crawdads Sing kitabıyla Delia Owen, The Offing kitabıyla Benjamin Myers, You Will Be Safe Here kitabıyla Damian Barr ve Before the Coffee Gets Cold kitabıyla Toshikazu Kawaguchi ile yarışan Elif Şafak’ın 10 Dakika 38 Saniye kitabı geçtiğimiz sene Doğan Kitap’tan yayınlanmıştı.

Kitapçılar Derneği başkanı Emma Bradshaw kısa listesinin açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada: “Birçoğumuz son dönemdeki bu zor zamanlarda kitaplarla rahatlık ve güvence bulduk. İngiltere ve İrlanda’nın bağımsız kitapçıları, okuyucular için mükemmel kitaplar tavsiye etmede mükemmeller. Indie Kitap Ödülleri, daha önce kaçırmış olabileceğiniz kitapların yanı sıra en yeni kitapları keşfetmek için de ideal çünkü kitapçılar tarafından seçildiler ve hiç kimse iyi kitapları onlardan daha iyi bilemez. Elime bu yılki kısa listeyi almak ve listedeki tüm kitapları okumak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz