Ana Sayfa Haberler Dünya Kitap’ın 2021 yılının en iyilerini seçtiği listede Doğan Kitap’a iki ödül birden!

Dünya Kitap’ın 2021 yılının en iyilerini seçtiği listede Doğan Kitap’a iki ödül birden!

Ekleyen okumakiyigelir

Dünya Kitap tarafından 29. kez gerçekleştirilen “Yılın En İyileri Ödülleri”nin sahipleri belli oldu. Seçici kurullar bu sene 5 kategoride 11 ödül belirledi. Doğan Kitap yazarlarından Elçin Poyrazlar ve Ayşen Zamanpur kendi kategorilerinde ödül alan isimler oldu…

Yılın Polisiye Kitabı: Ecel Çiçekleri

Adnan Özer, Erol Üyepazarcı, Faruk Şüyün, Seval Şahinve Sevin Okyay’dan oluşan 2021 Dünya Kitap Yılın Polisiye Kitabı Seçici Kurulu, 23 Mart 2022 Çarşamba günü saat 11.00’de Point Hotel Taksim’de toplandı. Seçici Kurul oy birliği ile Elçin Poyrazlar’ın “Ecel Çiçekleri” (Doğan Kitap) kitabına “kadın karakterler yaratmakta ve günceli polisiye edebiyata taşımaktaki başarısı sebebiyle”Yılın Polisiye Kitabı ödülü verilmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

Ecel Çiçekleri suçlulara cezalarını vermeye, güçsüzleri ayağa kaldırmaya geldiler… 

İstanbul’da birbiri ardına işlenen kanlı cinayetleri çözmeye kararlıdır Suat Komiser.  Vahşice öldürülen ama ölüme direnmemiş görünen erkekleri birbirine bağlayan nedir? Katil, cesetlerin yanına neden beyaz kasımpatıları bırakır? 
Ecel Çiçekleri cezasız kalan vahşetin, adaletin ve intikamın romanı… 

Yılın İş Dünyası Anı Kitabı : Diren Keçi

Didem Eryar Ünlü, Doğan Selçuk, Faruk Şüyün, Fatoş Karahasan, Handan Sema Ceylan, Mustafa Kemal Çolak, Osman Saffet Arolat, Rüştü Bozkurt ve Vahap Munyar’dan oluşan 2021 Dünya Kitap Yılın “İş Dünyası” kitapları Seçici Kurulu 22 Mart Salı günü saat 12.00’da Zoom üzerinden toplandı. Seçici Kurul oy birliği ile AyşenZamanpur’un “Bir Markanın Direniş Öyküsü, Diren Keçi” (Doğan Kitap) kitabını “marka yaratmış bir girişimcinin deneyim ve birikimlerini insan, iş insanı, CEO ve girişimci gibi farklı yönleriyle yansıttığı için” “Yılın İş Dünyası Anı Kitabı” olarak seçti.

Ayşen Zamanpur kaşmir ve ipek gibi dünyanın en kaliteli dokularını odağına koyup, her zaman evrenselliği hedefleyerek, 28 yılda İç Moğolistan’dan başlayıp dünyaya yayılan Silk and Cashmere‘in tutku dolu hikâyesini kendi objektifinden anlatıyor. Birinci kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ülkenin, dünyanın, perakendenin ve markanın dönüşümünü, gelişimini, ikinci nesle devrini ve en önemlisi 1992’den beri eksilmeyen büyük direnişini anılarıyla harmanlayarak aktarıyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz