Ana Sayfa Haberler Doğan Kitap yazarlarından Helin Palandöken kütüphanesine destek: Asla yalnız yürümeyeceksin!

Doğan Kitap yazarlarından Helin Palandöken kütüphanesine destek: Asla yalnız yürümeyeceksin!

Ekleyen okumakiyigelir

2017 yılında katledilen Helin Palandöken’in anısını yaşatmak, bölgedeki çocuklara eğitim desteği sağlamak ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla İstanbul Tuzla’da Helin Palandöken Kütüphanesi açıldı.

Nihat Palandöken’in açtığı kütüphaneye Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Sosyal Dayanışma Derneği Farkına Var, Umut Vakfı gibi pek çok kurum ve kişi katkı sağladı. Doğan Kitap hem çalışanları hem de yazarlarıyla bu kütüphaneye destek verenler arasında yer aldı. Doğan Kitap yazarları imzaladıkları kitapları Helin Palandöken Kütüphanesi’ne hediye ederek Helin’in şahsında şiddet gören tüm kadınlara seslendiler: “Asla yalnız yürümeyeceksin!” İşte Doğan Kitap yazarlarının Helin Palandöken için imzaladıkları sayfalar;

Aynı zamanda Doğan Kitap çalışanları kendi kitaplıklarındaki kitapları da yine Helin Palandöken Kütüphanesi’ne bağışlayarak desteklerini gösterdiler.

Helin Palandöken, 13 Ekim 2017’de öğrenim gördüğü lise çıkışında Mustafa Yetgin tarafından pompalı tüfek ile öldürülmüştü.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz