Ana Sayfa Haberler “Açlık Oyunları” serisinin yeni kitabından size özel bir tadımlık okumak ister misiniz?

“Açlık Oyunları” serisinin yeni kitabından size özel bir tadımlık okumak ister misiniz?

Ekleyen okumakiyigelir

Ve Açlık Oyunları tüm ihtişamıyla geri döndü! Serinin dördüncü kitabı olan “Kuşların ve Yılanların Şarkısı” hem raflarda yerini alıyor hem de Audioteka ile sesli kitap olarak da dijital ortamda okuyucularını bekliyor! Bantmag 2020’ye damgasını vuracak kitaptan tadımlık bir bölüm paylaştı…

Suzanne Collins’in 54 dile çevrilen ve sinema uyarlamalarıyla fenomenleşen fantastik serisinin dördüncü kitabının ismi Kuşların ve Yılanların Şarkısı. 10 yıldır beklenen kitapta Katniss’in katıldığı 74. Açlık Oyunları’ndan çok daha öncesine, 10. Açlık Oyunları’na gidiyor hikâye. İsyancıların savaşından yeni çıkmış ve mıntıkaları zorlukla dize getirmiş fakir Panem’deyiz; neyin ne olduğunu anlıyoruz…  Suzanne Collins, İnsanlar kötü mü doğarlar kötü mü olurlar, düzen insanları nasıl ve nereye kadar etkiler? İyilik ve kötülüğün sınırları nerelerde gezinir? Bilim ahlakı toplumsal ahlakın neresine düşer? sorularını tartışıyor. Aşağıda Taylan Taftaf’ın çevirisiyle yayımlanacak kitaptan size özel bir tadımlık yer almakta. (Kaynak Bantmag)

(…)

“Yanımdaki yer boş.” Sözcükler Coriolanus’un ağzından çıkıvermişti.

Bu teklif Sejanus’un dikkatini dağıttı. Birkaç saniye daha kapının önünde bekledikten sonra havası boşalmış gibi omuzları çöktü. Derin bir nefes aldı, koridoru geri yürüdü ve Coriolanus’un yanındaki tabureye çöktü. Bir eliyle çantasının askısını kavrarken, diğer elini yumruk yapıp masanın üzerine koydu.

Coriolanus ağzını hiç açmamış olmayı diledi. Dekan Highbottom’ın sorgulayıcı bir ifadeyle ona baktıktan sonra defterini açıp kalemini eline aldığını gördü.

“Duygularınız ayaklanmış durumda,” dedi Dr. Gaul. “Sizi anlıyorum. Gerçekten. Ama duygularınızı denetim altında tutmayı öğrenmek zorundasınız. Savaşları kalbimizle değil, kafamızla kazanabiliriz.”

“Ben savaşın sona erdiğini sanıyordum,” dedi Livia. Sejanus kadar değildi belki ama o da öfkeli görünüyordu. Coriolanus, güçlü kuvvetli haracını kaybettiği için kızın bu kadar öfkeli olduğunu tahmin etti.

“Öyle mi? Hem de arenada yaşadıklarından sonra?” dedi Dr. Gaul.

Devamı Bantmag‘da…

Benzer İçerikler

Yorum Yaz